#927 – zawsze może być ….

Zawsze sytuacja jest tymczasowa. Jesteś na desce balansującej na toczącej się rolce. Pytanie ile takich warstw desek i rolek jest pod spodem. Czasem deskę amortyzują po bokach sprężyny szczęścia, rozumu, planowania i okoliczności. Jednak współczynniki sprężystości mają dobrane w dosyć losowy sposób, podobnie jak losowy i zmienny jest współczynnik tarcia pomiędzy kolejnymi warstwami tej wieży. Czy życie jest sprawiedliwe? Czy masz więcej szczęścia czy rozumu? Kto cię zna, kto cię ceni i jak cię widzą? Czy rzeczywistość postrzegana przez innych jest tym co ty czujesz, co widzisz, jak to odbierasz?

Ostatnio na drodze, po próbie wymuszenia pierwszeństwa na mnie, przy zmianie pasa (ja jechałem swoim cały czas), podczas deszczu i dużego ruchu ulicznego, przy zachowaniu przeze mnie zdrowego rozsądku, prędkości dostosowanej do warunków oraz odpowiedniego sygnalizowania dalszych manewrów – usłyszałem od uzewnętrznionego kierowcy, który chciał swą nieznajomość przepisów pokryć wyglądem fizycznym giermka Wikingów – nie jesteś sam na drodze! Musisz patrzeć na to co robią inni! I tak właśnie było!!! Stało się tak jak nie powinno, gość zajechał mi drogę, niezgodnie z przepisami ruchu drogowego, jednak, dzięki czujności, szóstemu zmysłowi i doświadczeniu, do kolizji nie doszło. Tylko niesmak pozostał – czy ja powinienem przestrzegać ogólnie dostępnych przepisów opublikowanych w Kodeksie Drogowym, czy myśleć jedynie o Piratach Drogowych, którzy nie muszą się stosować do tych zasad, np. zatrzymanie przy linii zatrzymania przy znaku B-20 STOP, czy ustąpienie pierwszeństwa przy znaku A-7….

Życie życiem. Rozmawiajmy, starajmy się zrozumieć niezrozumiałe oraz dociec do sedna. I nie zawsze 5 x why się sprawdzi, czasem trzeba zapytać po prostu – jak to zrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *