#724 – zaufaj sobie

Zaufaj sobie, przynajmniej czasem. W sprawach błahych i tych poważniejszych. Wiadomo, nie zawsze się uda i być może decyzja nie będzie najlepsza, ale często jest tak, że coś zrobisz, napiszesz lub powiesz i się później z tego wycofujesz bo uważasz, że to był błąd. Jednak po późniejszej, głębszej analizie, wykonanej przez niezależnych ekspertów okazuje się, że pierwotny plan był dużo lepszy od poprzedniego….

Pamiętaj, że nasz mózg, rozum, jestestwo – to czego do końca świadomie nie kontrolujemy, jest dużo bardziej skomplikowaną biomaszyną niż nam się wydaje. To co świadomie i rozumowo kontrolujemy, to jedynie czubek wierzchołka góry lodowej. Jesteś, czasem świadomie spowodować, że chcesz ruszyć palcem, czy zrobić krok, ale nie zdajemy sobie nawet sprawy ile mniejszych czynności wykonuje nasze ciało i umysł w tym czasie.

Zatem używaj świadomie zmysłów, zbieraj dostępne zewsząd informacje, ćwicz, trenuj, pracuj i pozwól swojej podświadomości i świadomości działać w dobrej wierze. Racjonalne podejście i długotrwałe, świadome rozważania mogą zapędzić cię w kozi róg. I później będziesz mieć do siebie pretensje.

A o co chodzi w życiu? A chodzi o to żeby było

Tylko zależy komu i kiedy… Tobie, innym, ludziom na całym świecie? A może Tobie i Twojej bratniej duszy i najbliższym?

Ty decydujesz i ty wybierasz, ty ponosisz odpowiedzialność za swoje decyzje!