#726 – Najlepsza inwestycja

Najlepszą inwestycją jaką możesz robić to inwestycja w siebie. Ucz się nowych rzeczy, umiejętności, czytaj, rozmawiaj z ludźmi. Obserwuj bacznie i otwarcie mów o swoich oczekiwaniach oraz marzeniach. Kiedy ludzie Cię usłyszą świat się zmieni. Jedni się odwrócą, inni zaczną atakować, część będzie neutralna, ale pojawi się garstka takich, którzy będą po Twojej stronie. I wtedy, dzięki tym osobom, swojej pracy i wiedzy, nieustannie buduj swoją markę. Na początku może wydawać ci się, że efekty są małe, przychodzą powoli, ale systematyczne i ciągłe działania przyniosą w końcu rezultaty.

Nie chodzi też o to byś musiał wszystko robić od razu. Chodzi o to byś budował swoją moc i potencjał. Dzięki temu zyskasz spokój wewnętrzny i możliwości, których użyjesz wtedy, kiedy zajdzie taka konieczność.

Nie zawsze to co masz, musi się przydać od razu, czasem lepiej mieć asa w rękawie, na wszelki wypadek. Budowanie i utrzymanie takiego potencjału kosztuje, ale jak baza się rozbudowuje, kolejno możesz używać swoich umiejętności, ucząc się jednocześnie innych rzeczy. Oczywiście, musisz te magazynowane dobra pielęgnować i dbać o nie, szlifować i sprawdzać czy jeszcze działają! Do tego potrzebne Ci dobre nastawienie do otaczającego się świata, jeśli będziesz chciał zobaczyć dobro, to zobaczysz dobro, jeśli zło to zło. Praca dla pracy jest zła, ale praca do uzyskania swoich celów i spełniania marzeń jest czymś do czego powinniśmy dążyć!

W każdym razie, mając większy potencjał, masz większy spokój, który umożliwia działanie w szerszym zakresie przy tym samym nakładzie środków i pracy.

Pomyśl o tym! Zastanów się! Myślenie nic Cię nie kosztuje (poza Twoim czasem), ale zbyt długie myślenie powoduje zbyt duże oderwanie o od rzeczywistości! Zatem zacznij działanie, już teraz, zacznij od czegoś małego, oczywistego i ciągle poszerzaj swoje horyzonty!