#728 – bądź pozytywny

Często mówią – myśl pozytywnie. I to prawda, od myślenia się zaczyna. Tylko nie zapominaj, że to dopiero początek. Za myślą powinny iść usystematyzowane działania, z grubsza zaplanowane (strategia) z odpowiednim tempem (zasady moralne i budżet). Dlatego myśl i działaj, mając ciągle z tyłu głowy swój cel. Samo myślenie to za mało, by twe marzenia sią urzeczywistniły, ale działania nie poparte pozytywnym myśleniem zawiodą Cię w kozi róg.

Zatem musisz wiedzieć czego chcesz, artykułowac swoje prośby i przelewać na papier (lub inny nośnik) swoje oczekiwania i pozytywnie działać w kierunku ich osiagnięcia. Okazje i sprzyjające okoliczności otaczają Cię w magiczny i niewytłumaczalny sposób i jedynie od Ciebie zależy czy im zaufasz i będziesz rozwijać to, co za sobą niosą.

Pamiętaj, że większość Twojego życia rozgrywa się w Twojej głowie, niezależnie od tego co dzieje się wokół, a to co Cię otacza, może być pięknym i niepowtarzalnym elementem dostarczającym Ci energii życiowej. A Twoja energia, emitowana do otoczenia może wzmacniać zarówno dobre, jak i złe aspekty wszechświata.

Zatem, powtarzam, myśl i nieustannie działaj. Obecny stan wynika z poprzadnich akcji i zbiegów okoliczności i nie jest to stan utrwalnoy, abyś dalej był szczęśliwy i dawał szczęście innym, konieczne są ciągłe poprawki, działania utrzymaniowe, porządki, dostarczanie paliwa, sprawdzanie kursu, monitorowanie jakości i celowości drogi, na której właśnie się znajdujesz. Nie pozwalaj sobie na odkładanie, szczególnie istotnych spraw, na nieuzasadniony – długi czas! Działaj zwinnie i pilnuj „timingu”, poszerzaj wiedzę i odnoś ją do nowych osób. To że coś sie kiedyś nie udało w przeszłości, nie oznacza, że tak musi być i teraz. Po prostu dostosuj swoje działania do obecnych okoliczności i ciesz się życiem! To jest największa nagroda jaką możesz mieć. Cieszyć się tym co już właśnie masz, tu i teraz!!!