#730 – nie muszą Cię lubić

Kolejna ważna lekcja w życiu… Nie musisz siedzieć cicho i czekać na to co się stanie. Powinieneś , jak już nieraz wspominaliśmy, wziąć odpowiedzialność, przede wszystkim za swoje życie, swoje decyzje i uświadom sobie możliwość zmian.

Mów głośno o tym co myślisz, tak by ludzie, którym to pasuje mogli Cię odnaleźć. Nie zadowolisz wszystkich, niektórzy, wręcz nie będą Cię lubić. I to jest dobre, ze będziesz o tym wiedzieć – wtedy zostaną przy Tobie tylko Ci, którym to pasuje, albo będziesz musiał zmienić towarzystwo.

Czasem rzeczywiście to jest trudna sytuacja, kiedy nagle okazuje się, że osoby wokół, nie zgadzają się z Twoją wizją czy propozycjami zmian. Wtedy jest czas na myślenie, refleksję, czy jesteś pewny przy swoim zdaniu, przedłożenie i wysłuchanie argumentów. Zakładanie pewnych rzeczy bez rozmowy z drugą stroną moze okazać się też błędne, bo pamiętajmy, że poza logiką i utartymi schematami ludzie kierują się emocjami, przeczuciami i podsuwanymi opiniami innych, nawet obcych, ludzi. Zatem, nie traćmy nadziei i zakładajmy różne scenariusze, również te mało prawdopodobne.

A najważniejsza rzecz to taka, byś Ty sam się lubił, bo jeśli tak nie będzie, to lubienie Ciebie przez innych, choć nie niemożliwe, będzie znacznie utrudnione. Nie bądź oczywiście zadufanym i wpatrzonym w siebie narcyzem. Zachowaj balans, równowagę i szczyptę zdrowego rozsądku, przyprawioną dodatkowo odrobiną szaleństwa.

A to że niektórzy nie będą Cię lubić? Cóż, trudno. Ich wybór i ich problem. Pytanie jest tylko takie, czy na ich odczuciach warto się opierać i zależy Ci na tym? Bo jeśli tak, to wtedy naprawdę masz coś do przemyślenia i do zrobienia.