#733 – co ma być to będzie

Co ma być to będzie, poza tymi rzeczami, których nie będzie.

Nie myśl za dużo o negatywach, a skup się na tym co jest dobre, na tym co możesz w sobie poprawić i jak sprawić by inni dostrzegali otaczające szczęście i cuda naszego świata. Pozytywne myślenie, dobry humor, spokój i energia wewnętrzna działają razem niesamowite rzeczy, o których nie śniło się filozofom. Pamiętaj też o tym, że czas jest względny – miłe chwile, które spędzasz z bliskimi Ci osobami znaczą o wiele więcej niż godziny, dni, lata, które były przeciętne czy wręcz złe. Nie zadręczaj się gdybaniem, co złego się może wydarzyć, gdyż Prawa Murphego mówią jednoznacznie, że jeśli coś ma pójść źle, to pójdzie źle, a często jest po prostu tak, że skupienie się na dokładnym przejściu przez dobrą ścieżkę wystarczy, aby osiągnąć zamierzone i nie zamierzone cele.

Każda twoja decyzja, każda podjęta akcja może przynieść coś dobrego, każde doświadczenie niesie ze sobą prezent i podarunek od losu. Tylko Ty możesz to dostrzec i odszukać ukryty cel, a także nowe możliwości. Możesz być szczęśliwy, jeśli tylko tego chcesz, a jeśli jest przy Tobie bratnia dusza, możesz to szczęście podnieść do kwadratu i zarażać nim innych.

Otwórz zatem swój umysł, na widzialne i niewidzialne znaki, pozwól działać zmysłom i intuicji i ciesz się tym co masz. To co robisz, rób z pasją i radością, a spokój przyjdzie i okaże się, że wszystko można zrobić bez wzmożonego wysiłku, a czas na odpoczynek i ukojenie znajdzie się samo.

Nie skupiaj się więc za bardzo na tym czego szukasz, ale raczej na tym co już masz. Właśnie tu i teraz!!! Czyż to nie proste i wspaniałe?