#738 – rżnięcie głupa

Współpraca może przynieść dużo dobrych efektów i satysfakcji. Wtedy gdy na horyzoncie jest wspólny cel lub przy okazji prowadzonych działań, poszczególne założenia są realizowane zgodnie z założeniami poszczególnych stron. Gorzej gdy nasze oczekiwania różnią się, są rozbieżne lub gdy beneficjentem projektu może być tylko jedna strona. Wtedy zaczynają się schody, rozgrywki polityczne, demonstracja siły, obrona urażonej dumy czy własnych chorych pomysłów. I może również pojawić się gra typu – RŻNIĘCIE GŁUPA. Uważaj na takich ludzi, bo wokół jest ich na pęczki. Są inteligentni, wyrachowani, wiedzą czego chcą i pomimo ustaleń, czy odgórnych decyzji mogą  dalej robić krecią robotę, udając po prostu zanngażowanie, chęć pomocy czy dobre imię ogółu.

Uważaj więc zatem, rób swoje i bądź bardzo czujny. Pamiętaj, że tacy ludzie nie mają skrupułów i dążąc do celu będą deptać wartości humanitarne, ludzkie, oraz przeinaczać rzeczywistość i fakty, próbując dostosować je do swoich celów i potrzeb.

Ufaj zatem bardziej niż należy większości ludzi, ale przed patologią i wyjątkom nie możesz odsłaniać gardy i zatrzymać się choć na chwilę.

Swoją obronę i kontrę dostosuj do warunków, celów i ogólnej sytuacji. Nie zawsze nagłe i szybkie posunięcia sa najlepsze. Czasem musisz być jeszcze mądrzejszy niż tydzień temu czy wczoraj. Myśl, analizuj, działaj i ciesz się życiem. Nie zapominaj też o podstawowej rzeczy – jesteś tu by czynić dobro i dzielić się nim z całym światem!