#740 – potencjał i efektywność

Aby powiększyć uzyskiwane rezultaty możesz, możesz działać na wiele sposobów – setki, tysiace… I w zależności od okoliczności, można się spodziewać, że trzeba zastosować różne środki i metody do tworzenia i modyfikacji rzeczywistości.

Dzisiaj przypomnimy o dwóch rzeczach, o których wiedzieć trzeba i często powinniśmy je wykorzystywać – potencjał i efektywność.

Potencjał – są to wszystkie Twoje możliwośći, które przydają Ci się w życiu do osiągania różnych celów. Masz go, zdobywasz go, magazynujesz i pielęgnujesz. Często potencjał zdobyty w jednej dziedzinie może przełożyć się na zmianę potencjału w innej (czasem może urosnąć, ale czasem może go osłabić!!!), zatem mądrze i systematycznie dbaj o swój potencjał, aby zawsze był na wymaganym, odpowiednim poziomie, w zależności od Twoich aktualnych potrzeb.

Drugą istotną sprawą jest efektywność wykonywania danej czynności.W większości sytuacji staramy się nad nią pracować i zwiększać ją do granic możliwośći. Tak jak już pisaliśmy wielokrotnie – możemy nad tym pracować nieustannie i w zaskakująco prosty sposób – wynik, analiza, plan poprawy, wdrożenie, działanie …itak w kółko. I tutaj, nie daj się zapędzić w kozi róg – czasem prace optymalizacyjne zwiększające efektywność, mogą Cię kosztować więcej niż warty jest uzysk wzrostu tej efektywności, więc nie dąż do nieskończonosci w perfekcjoniźmie, a starj się osiągnąć optymalny poziom i kontroluj go co jakiś czas.

Rezultat = Potencjał_nr_1 * Efektywność_nr_1 * Odpowiednie_Akcje_nr_1

Pracuj później dalej nad zwiększeniem Potenjału, dobraniem odpowiedniej Efektywności i doborem odpowiednich w danym momencie Akcji, a Rezultat będzie się kszatłtował na odpowiednim poziomie. Wszystko ma na siebie jakiś wpływ, a my raczej nie znamy wszystkich okoliczności, zatem musisz być czujny cały czas.

I ciesz się Życiem, każdą minutą, bo najważniejszym rezultatem jaki możesz osiągnąć, to radość z tego co Cię tu spotyka i na co masz wpływ oraz Twoje podejście do całej reszty …. Zatem Ciesz się w dwójnasób, bo to co minęło – już się nie powtórzy. Przynajmniej na razie.